pátek 28. dubna 2017

Na slovíčko s ... Běsnění


Běsnění

Pozor na možné spoilery!
Soubor tří povídek ze světa Šepotání. Je to taková závěrečná jednohubka pro fanoušky této série. Ale taky fakt, že je skutečně konec.
První povídka je z pohledu Alyssiny matky. Postupně vypráví, jak se poprvé setkala s Morfeem a jak nakonec zachránili Thomase se spárů zlé Dvojčatice.
Ta nostalgie z toho přímo přetéká!
Druhá povídka je tentokrát z pohledu samotného Morfeuse, který se vrací do vlaku vzpomínek, aby se podíval na Zachovi vzpomínky strávené s Al a porovnal tak jejich lásku k ní.
Ještě pořád se nemůžu smířit s tím, že si vybrala oba. Jakoby se A. G. Howard snažila ukázat všem ostatním milostným trojúhelníkům (aha, tak ono to jde i jinak). Myslím, že to pro ty dva není úplně fér... Ale ta knih vás nakonec oblbne tak, že je to tak vlastně dobře.
Poslední povídka je takové malé navázání na Zrcadlení. Alyssa ve světě lidí předstírá svoji vlastní smrt a navždy tak odchází do Říše Divů.
A tady je ta nejvíc zvrhlá věc, která se v celé sérii mohla stát. A to, že Alyssa byla dvakrát panna. Ok, tak to už se rovnou mohla rozdvojit jak jsem to navrhovala už na začátku. Nad tímhle budu kroutit hlavou pokaždé, když si na tenhle příběh jen vzpomenu.
Což ale nic nemění na tom, že je to má nejoblíbenější série.

http://www.imagehosting.cz/images/staenswkw.pnghttp://www.imagehosting.cz/images/staenswkw.pnghttp://www.imagehosting.cz/images/staenswkw.pnghttp://www.imagehosting.cz/images/staenswkw.pnghttp://www.imagehosting.cz/images/staenswkw.png

Žádné komentáře:

Okomentovat